traktory.7u.cz


Přejdi na obsah

Výstavy, apd.

Články

Den otevřených dveří u společnosti Strom Praha, a.s. - divize Strom Západ středisko Toužim


autor: Daniel Koldinský, foto: web team

Dne 26. 2. 2009 jsem se zúčastnil se svou třídou SZeŠ Dalovice dne otevřených dveří u společnosti Strom Praha, a.s. - divize Strom Západ, přesněji v jejím středisku v Toužimi. Firma Strom Praha je výhradním dodavatelem veškerého sortimentu americké společnosti John Deere a tomu také odpovídalo složení vystavovaných strojů. Hned při vjezdu do Toužimi nás vítal pohled na zelené střechy vystavovaných traktorů John Deere.

Před budovou firmy, byly vystaveny zahradní traktory JD řad x300 a x700, kompaktní traktor JD 3036E a užitkové vozidlo JD Gator HPX, ve kterém se bylo možno i svést. Za budovou pak na ploše velikosti fotbalového hřiště výstava pokračovala. Vystaveny zde byly traktory John Deere, od té nejmenší výkonnostní řady zastoupené strojem 5080, až po jedny z nejvýkonnějších traktorů fi. John Deere tj. stroje 8530 a 7930, k vidění byl také traktor JD v provedení pro lesnické práce, nebo vybavený sekačkami, tzv. letadlem. John Deere však nevystavoval jen traktory, ale i samochodnou sklízecí řezačka 7050, sklízecí mlátičku W 650i a lis na kulaté balíky. Z minoritních vystavovatelů jmenujme firmu Strom Export s.r.o. vystavující: předseťový kompaktor Swifter SO 6000, mulčovač MZ či návěs řady TR. Dále bylo možno shlédnout: teleskopický manipulátor Komatsu WH 609, smykový nakladač Eurocomach ESK 150.4, návěs Mengele či baličku kulatých balíků od firmy McHale tipu 991 BE. Uvnitř budovy se mohl návštěvník občerstvit třeba zvěřinovým gulášem či zrzavým mokem, nebo si vyslechnout přednášku od zúčastněných firem.

Osobně se mi den otevřených dveří líbil, bohužel jediným problémem byl vysoký hluk uvnitř, který deklasoval přednášky a prezentace do role pouho pouhé zvukové kulisy, což byla zajisté škoda. Venkovní výstava byla přehledně uspořádaná, díky ochotě personálu bylo možno získat potřebné informace, mnoho z nás také využilo bohaté nabídky propagačních materiálů. Pokud bude další ročník dne otevřených dveří, rád se ho zúčastním znovu.

Fotogalerie:


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku